Vyhodnotenie série ZIMNÁ GRAND TOUR 2022

Sériu online rapid turnajov na portáli lichess.org zorganizovala Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Hralo sa v skupine Belasý motýľ.

Termíny kôl: 14. 1., 21. 1., 28. 1., 4. 2., 11. 2. Finále: 25. 2.

Účasť v turnaji bola otvorená, pre všetkých hráčov (registrovaných aj neregistrovaných vo FIDE, „s“ aj „bez“ zdravotného postihnutia) s chuťou zahrať si šachy. Hralo sa 2 x 10 min. na partiu. Séria mala dve časti. Prvá mala 5 kôl, kde hrali hráči bez rozdielu zdravotného stavu, kde súperi boli párovaní švajčiarskym systémom. V nich celkovo 66 hráčov zohralo 472 partií. Potom sa spočítali výsledky všetkých piatich turnajov a tie určili hráčov, ktorí postúpili do finále, kde sa hralo rovnakým systémom, avšak už na sedem kôl. Finále sa hralo už v dvoch rôznych kategóriách, kde sa zohralo zhodne po 49 partiách.

Za organizátorov, t. j. Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR ďakujeme:

Michalovi Vrbovi a jeho Bratislavskej šachovej akadémii za technické zabezpečenie turnaja.

Ceny pre víťazov vyžrebovaných nájdete:

https://sach.omdvsr.sk/_stiahni/2022_cenovy_fond_ZIMNA_GRAND_TOUR.pdf

Mali sme medzi nami aj hráčku s Ukrajiny, Svitlanu Solomnu, ktorej sme sa rozhodli udeliť špeciálnu cenu série ZGT 2022 a dúfame v skorý mier na Ukrajine.

A v neposlednom rade ďakujeme hráčom za účasť a ich partie v duchu fair-play.

Kontakt na organizátorov:
Jozef Blažek, Erika Kostová, sach@omdvsr.sk, 0948 529 976 a Michal Vrba

Séria ZGT 2022 bola zároveň aj podpornou kampaňou zbierky na aktivity a činnosť Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR. Vopred ďakujeme každému darcovi!

https://omdvsr.darujme.sk/omdvsr-podpora/